Životní etapy

Dospívání

Někdy cítím svědění přímo před začátkem menstruace. Je to normální?

Ano je. Více než pravděpodobně k tomu dochází proto, že před začátkem měsíčků proudí do vaginální oblasti více krve. Každodenní intimní ošetření některým z mycích přípravků Lactacyd přispěje k řešení jakéhokoli diskomfortu. Pokud ale svědění přetrvává i po skončení menstruace, je možné, že máte infekci, která si vyžádá návštěvu lékaře nebo gynekologa.

Jak se mohu cítit čistě a svěže i během menstruace?

Používání přípravků Lactacyd vám dodá pocit čistoty a svěžesti. Přípravky Lactacyd mají vyvážené pH respektující přirozenou aciditu v pochvě. Pro udržení pocitu čistoty a svěžesti při venkovních aktivitách používejte vlhčené ubrousky Lactacyd, které obsahují kyselinu mléčnou pro zvýšení přirozené vaginální ochrany a alantoin ke zklidnění pokožky.
Často si měňte vložky a tampóny.

Které produkty mohu používat během menstruace?

Pod vlivem hormonálních výkyvů během menstruačního cyklu může dojít k dočasnému narušení přirozené rovnováhy vašich intimních partií. Pokud taková situace nastane, pomůže vám s obnovením rovnováhy přípravek Lactacyd Pharma s antibakteriální přísadou.

Těhotenství

Pokud dostanu vaginální infekci v těhotenství, mám se bát o svoje miminko?

Většina vaginálních infekcí v průběhu těhotenství miminku neublíží. Za normálních okolností se kvasinkové infekce v těhotenství nedostanou až do dělohy, aby miminko jakkoli poškodily. Veškeré obavy týkající se infekcí souvisejí spíše s nepříjemnými pocity nastávající maminky, způsobenými svěděním a bolestivostí.

Podle nedávného výzkumu zvyšuje bakteriální vaginóza (BV) riziko předčasného porodu nebo potratu1. Máte-li podezření na vaginální infekci v těhotenství, navštivte svého lékaře.

Těhotné ženy jsou k vaginálním infekcím až desetkrát náchylnější než ženy, které těhotné nejsou. V těhotenství se zvyšují hladiny hormonů, což narušuje běžné vaginální prostředí a umožňuje růst zlým bakteriím. Pokud tedy čekáte miminko, choďte na pravidelné preventivní prohlídky. Případnou vaginální infekci je nezbytné okamžitě přeléčit.

1https://www.nhs.uk/Conditions/Bacterialvaginosis/Pages/Introduction.aspx

Co když jsem těhotná a mám vaginální infekci (což je u většiny těhotných běžné) – je bezpečné užívat orálně podávané léky a zároveň i léčiva s místním účinkem?

V případě léků na vaginální infekci během těhotenství je vždy bezpečnější se nejprve poradit s gynekologem. Máte-li podezření, že máte v těhotenství vaginální infekci, navštivte neprodleně svého lékaře, aby vás mohl prohlédnout a dát vám správné pokyny k lékům, které máte užívat.

Mohu Lactacyd pravidelně používat, když se snažím otěhotnět?

Samozřejmě. Používání přípravku Lactacyd nemá žádný vliv na vaši plodnost nebo potenci spermatu.

Mohu Lactacyd používat v těhotenství?

Používání přípravku Lactacyd je zcela bezpečné. Je šetrný, neobsahuje žádné mýdlo a je přesně přizpůsobený vašim intimním partiím. Během těhotenství jsou vaše intimní partie obzvlášť náchylné. Používejte přípravek Lactacyd Pharma s antibakteriální přísadou, který vás chrání před rozmnožováním nežádoucích bakterií a udržuje přirozenou rovnováhu vašich intimních partií.

Menopauza

Od začátku menopauzy mám nadměrný vaginální výtok. Je to normální?

Nadměrný vaginální výtok může být známkou vaginální infekce. Objevuje se zejména u žen v menopauze a je způsoben hormonální nerovnováhou, kvůli níž je vagina náchylnější k bakteriální infekci. O léčbě vaginálních infekcí se poraďte se svým lékařem nebo gynekologem.

Jak poznám, že mám vaginální suchost?

Nepříjemný pocit můžete mít uvnitř, zvnějšku i v obou oblastech. Mnoho žen poprvé zaznamená vaginální suchost, když jim je nepříjemný pohlavní styk nebo při přechodu do menopauzy. Úlevu od suchosti přináší přípravek pro ženy, který vám pomůže zpříjemnit intimní chvilky. Lactacyd Pharma Hydratující má vyvážené pH a obsahuje zvlhčující složky, které zvyšují hydrataci intimních partií.

Týká se vaginální suchost každé ženy, která prochází menopauzou, nebo je to jen mýtus?

Vaginální suchost u žen v menopauze není žádný mýtus. Během menopauzy zažíváte hormonální změny včetně poklesu hladiny estrogenu.
Vlivem poklesu hladiny estrogenu dochází ke ztenčování a vysušování poševních stěn. Snížená produkce lubrikantu membránami hlenu způsobuje vaginální suchost.
Některé ženy užívají hormonální doplňky, aby po této změně obnovily předchozí rovnováhu. Lactacyd Pharma Hydratující má přizpůsobené pH a obsahuje zvlhčující složky, které zvyšují hydrataci intimních partií.

Které produkty mohu používat při menopauze?

Při nástupu menopauzy produkuje vaše tělo méně estrogenu. Poševní stěny se tak ztenčují a vysušují a snížená produkce lubrikantu z membrán hlenu způsobuje vaginální suchost. Kvůli nižší produkci estrogenu se zvyšuje pH vašich intimních partií. Snižuje se tak přirozená kyselá ochrana pochvy a roste náchylnost k podráždění a svědění. Vaše intimní partie vyžadují zvláštní péči.

Lactacyd Pharma Hydratující má přizpůsobené pH a obsahuje zvlhčující složky, které zvyšují hydrataci intimních partií.