Vaše intimní partie

Co znamená vyvážené vaginální pH?

Ve zdravé pochvě se vyskytují dobré i zlé bakterie. Za normálních okolností jsou dobré bakterie v převaze a udržují vaginální pH v rozmezí od 3,8 do 4,5 (mírně kyselé prostředí). Někdy ale ženy procházejí změnami, které mohou způsobit přemnožení zlých bakterií. Pokud se to stane, zlé bakterie se rozrostou a mohou způsobit vaginální infekci. Mezi nejběžnější patří bakteriální vaginóza (BV) a kvasinkové infekce (Candida). V případě BV může vaginální pH vzrůst až na 6,0 i výše. U kvasinkové infekce se pH nemění.

Přípravky Lactacyd jsou vyvinuty s pH 3,5 nebo 5,2. Toto pH udržuje jejich hlavní složka, kyselina mléčná, společně s dalšími přísadami této speciální receptury. Toto poměrně nízké pH nepodporuje růst zlých bakterií.

Je vaginální výtok normální?

Ano, výtok z vaginy je normální. Jde o způsob, jakým se ženské tělo čistí. Výtok bývá silnější a hustší uprostřed menstruačního cyklu (kolem ovulace) a v jiných částech cyklu bývá mírnější a vodnatější.

Je vaginální zápach normální? A pokud ne – co s tím mohu udělat?

Ženský intimní zápach je zcela normální a zná jej celá řada žen. Normální zápach vzniká pocením, působením bakterií a hormonálními výkyvy. Každodenní mytí nebo sprchování teplou (nikoli horkou) vodou a šetrným mycím přípravkem, který nezpůsobuje podrážení, jako je Lactacyd, může pomoci tento zápach zmírnit.

Je-li zápach neobvyklý (rybí nebo velice silný), může se jednat o známku vaginální infekce.

Co když pociťuji diskomfort a potřebuji zvláštní péči?

Jsou určité okamžiky, kdy vaše intimní partie vyžadují o něco více zvláštní péče. Jde například o sníženou imunitu, podráždění nebo hormonální výkyvy (během menstruace, v těhotenství nebo při menopauze).

Produkty řady Lactacyd Pharma jsou šetrné mycí emulze bez obsahu mýdla s pH 3,5. V těchto přípravcích je žádoucího pH dosaženo díky hlavní složce, kyselině mléčně, doplněné ostatními přísadami. Toto relativně nízké pH pomáhá obnovovat přirozenou rovnováhu intimních partií.

Proč mytí pouhou vodou nestačí?

Spousta žen si své intimní partie myje pouze vodou. Voda má čisticí účinky, ale nechrání přirozenou rovnováhu intimní oblasti. Jen ji srovnejte s ostatními částmi pokožky – ty byste také nečistila, nevyživovala a nechránila pouze vodou, že?

Používáním Lactacydu pomáháte chránit rovnováhu intimních partií a zároveň je čistíte a osvěžujete.

Proč je třeba používat pro intimní hygienu speciální přípravek?

Vaše vagina sama produkuje kyselinu mléčnou jako přirozenou ochranu. Hormonální změny a „nevinné“ návyky a aktivity, jako je mytí obyčejným mýdlem nebo pouze vodou, nošení těsného nebo syntetického spodního prádla, sex, nebo dokonce stres, mohou tuto přirozenou rovnováhu narušit. Lactacyd pomáhá chránit rovnováhu intimních partií a zároveň čistí a osvěžuje.