Skip to main content

FAQ

FAQ

 

 

Může přípravky Lactacyd používat každá žena?

Ano, přípravky Lactacyd spokojeně používají miliony žen. Lactacyd nabízí kompletní řadu mycích přípravků pro intimní hygienu, určených pro každou etapu vašeho života, od první menstruace až po menopauzu.

V kolika letech mohu začít Lactacyd používat?

Lactacyd lze používat od první menstruace, která obvykle přichází kolem 12. roku, ale i dříve nebo později. Vlivem hormonů se může objevit sekret a zápach.  Speciálně pro dívky od 3 let byl vyvinut Jemný mycí gel Lactacyd® Girl, která dívkám zpříjemňuje získávání správných návyků v oblasti intimní hygieny. Přípravky Lactacyd pro každodenní intimní péči přispívají k udržování přirozené rovnováhy intimních partií a dodávají pocit svěžesti a jistoty.

Je možné Lactacyd používat každý den?

Přípravky Lactacyd mají pH přizpůsobené přirozené aciditě v pochvě. Jsou navíc velice šetrné a neobsahují mýdlo, proto jsou vhodné pro každodenní použití.

V čem je Lactacyd jiný?

Přípravky Lactacyd obsahují složky, jako je kyselina mléčná, které podporují přirozenou vaginální ochranu. Mají přizpůsobené pH respektující přirozenou aciditu v pochvě. Jsou navíc velice šetrné a neobsahují mýdlo, proto jsou vhodné pro každodenní použití. 

Jak mám používat emulzi pro intimní ženskou hygienu? Mohu ji používat každý den?

Lactacyd lze používat jako tekuté mýdlo k mytí zevních intimních partií ve sprše nebo koupeli. Stačí jej napěnit a pak dobře opláchnout pod tekoucí vodou. Pečlivě se usušte čistým ručníkem. Přípravek používejte pouze na oblast vnějších pohlavních orgánů. Přípravky Lactacyd mají přizpůsobené pH respektující přirozenou aciditu v pochvě. Jsou navíc velice šetrné a neobsahují mýdlo, proto jsou vhodné pro každodenní použití.

Co je laktosérum?

Laktosérum je přírodní složka získaná z mléka. Používá se ke stabilizaci a udržování ochranného prostředí vnějších pohlavních orgánů

Co je kyselina mléčná?

Kyselina mléčná je tekutina, kterou tělo přirozeně produkuje v pokožce vnějších ženských pohlavních orgánů a uvnitř pochvy pro vytvoření přirozeně kyselého prostředí. Tato přirozená acidita zajišťuje dokonalou rovnováhu vaginální flóry. Dobré a zlé bakterie obsažené ve vagině jsou pak udržovány v rovnováze a chrání intimní partie před různými infekcemi. Kyselinu mléčnou vytvářejí laktobacily (dobré bakterie), jejichž růst naopak podporuje kyselé prostředí (s nízkým pH).
Přípravky Lactacyd obsahují přírodní kyselinu L-mléčnou, tzn. tutéž, kterou tělo vytváří přirozeně. Mají přizpůsobené pH respektující přirozenou aciditu v pochvě.

Co jsou laktobacily?

Lactobacillus je druh bakterií přítomný ve vaginální flóře, který produkuje kyselinu mléčnou. Kyselina mléčná vytváří kyselé prostředí, jež chrání pochvu před přemnožením škodlivých bakterií, které mohou vést k celé řadě infekcí. Čím je laktobacilů více, tím je přirozené kyselé prostředí ve vagině stabilnější.