Skip to main content

Denní osobní hygiena

Dobrá hygiena je základním stavebním kamenem zdravého životního stylu. Sprchování, čištění zubů a pravidelné mytí rukou udržují naše zdraví. Řádnou pozornost si zasluhuje také hygiena intimních partií.

home

Provádění řádné a pravidelné osobní hygieny s pomocí produktů značky Lactacyd® vám pomůže udržet si svěžest a sebejistotu i během menstruace. Jelikož produkty značky Lactacyd® obsahují přírodní kyselinu mléčnou – která se přirozeně vyskytuje ve vašich intimních partiích– podporují vaši vnitřní flóru a pomáhají udržovat vaše intimní partie v rovnováze. Produkty mají jemné složení bez obsahu mýdla a jsou tak šetrné, že je můžete používat každý den.
Přečtěte si více o každodenní péči pro zdravé intimní partie.

ph_balance_Tips

Udržování flóry intimních partií v rovnováze

Vaginální flóru tvoří početné bakterie a jiné mikroorganismy. Tyto mikroorganismy žijí ve vzájemné rovnováze a společně vytvářejí ochrannou bariéru. Dojde-li však k jejímu narušení, mohou být vaše intimní partie náchylnější k infekcím. Proto je tak důležité používat produkty, které nenarušují přirozenou rovnováhu vašeho těla, nebo ji v případě potřeby pomáhají obnovit.

Ideální je každodenní používání produktů Lactacyd® Femina nebo Lactacyd® Fresh pro intimní hygienu. V případě náchylnosti k infekcím můžete používat produkt Lactacyd® Prebiotic Plus. Jedná se o čerstvou novinku, která pomáhá posilovat přirozenou mikroflóru vašeho těla. Je-li vaše pokožka citlivá nebo se snadno podráždí, doporučujeme produkty Lactacyd® Sensitive nebo Lactacyd® Pharma Senzitivní. Tyto mycí emulze byly vyvinuty speciálně pro citlivou a snadno dráždivou pokožku intimních zón.

Intimní péče během menstruace

Během menstruace je přirozená rovnováha vašich intimních partií dočasně narušena ztrátou krve. Vzhledem k tomu, že produkty značky Lactacyd® obsahují přírodní kyselinu mléčnou – která se přirozeně vyskytuje ve vaší intimní zóně – podporují vaši vnitřní flóru a pomáhají udržovat vaše intimní partie v rovnováze. Produkt Lactacyd® Fresh vám dodá zvláštní pocit svěžesti i v této době. Produkt Lactacyd® Pharma s antibakteriálními vlastnostmi posiluje přirozenou odolnost vašich intimních partií a zároveň brání vzniku nepříjemného zápachu.

Lactacyd_Menstruation

Tipy pro období menstruace

Pravidelně o sebe pečujte

Umývejte si vnější intimní partie alespoň jednou denně, udržíte si tak svěžest a vyhnete se vzniku jakéhokoli zápachu. Pokud si potřebujete vyměnit vložku či tampon a otřít se, pak si před použitím toalety i následně umyjte ruce.

Používejte vhodné produkty

Vzhledem k tomu, že sliznice vaginy je mnohem citlivější než jiné části těla, je důležité používat produkty určené speciálně pro intimní hygienu. Běžné mýdlo či sprchový gel mohou narušit přirozenou flóru a kyselost vašich intimních partií.

Věnujte pozornost oblečení

Vyhýbejte se těsnému oblečení a syntetickým tkaninám, které zabraňují volnému dýchání těla. Těsné oblečení může zvyšovat vlhkost a teplotu vaší intimní zóny a dráždit pokožku, je tedy vhodnější zvolit bavlněné spodní prádlo a volnější střihy. Udržíte si tak svěžest i zdraví.

Měňte vložky či tampony pravidelně

Používání vložky či tamponu po příliš dlouhou dobu zvyšuje riziko infekce. Vystavení pokožky vlhké vložce po delší dobu může také vést k podráždění. Používáte-li tampony, vyberte si produkt s co nejnižší mírou savosti, která přitom ještě stále zvládne přijmout tok krve. Tampony, které sají příliš, mohou dráždit a způsobovat vysychání sliznice.

Utírejte se zepředu dozadu

Snažte se utírat vaginu a konečník samostatně a vždy směrem zepředu dozadu. Omezíte tak riziko přenosu škodlivých bakterií, které mohou způsobit vaginální infekce.

Používejte kondom

Nechráněný sex zvyšuje riziko přenosu či infekce chorobami přenášenými krví, jako jsou HIV a žloutenka B. Proto je při jakémkoli sexuálním styku rozumné používat kondom.