Skip to main content

Vše, co potřebujete vědět o intimních partích

Sliznice vaginy a vulvy jsou neobyčejně citlivými tkáněmi. Nedostatečná osobní hygiena či používání nevhodných produktů proto mohou rovnováhu vašich intimních partií narušit.

home

Některé každodenní aktivity a hormonální změny mohou vaše intimní partie výrazně ovlivnit. V tomto článku vysvětlíme důležitost udržování vyvážené flóry intimních partií pro zdraví ženy.

Lactacyd_Vaginal_Flora

Z čeho se skládá flóra intimních partií?

Vagina obsahuje různé typy bakterií. Některé z nich jsou přátelské a pomáhají udržovat zdraví vaginy, jiné mohou potenciálně uškodit. V normálním stavu panuje mezi oběma typy bakterií rovnováha. Běžné každodenní aktivity mohou obranyschopnost vaginy narušit. Proto je důležité používat produkty bez obsahu mýdla – například mycí emulze Lactacyd® – které respektují přirozené obranné mechanismy vašich intimních partií.

Ztráta rovnováhy

Vagina má přirozenou ochrannou vrstvu, která funguje jako obranný mechanismus proti infekcím a zárodkům, které je mohou způsobovat. Tato ochranná vrstva je přirozeně kyselá, což znamená, že pH vaginálního prostředí se normálně pohybuje mezi 3,8 a 4,5. Dojde-li ke změně kyselosti, mohou se škodlivé bakterie začít množit, což vede k narušení rovnováhy vaginální flóry a vzniku potíží.

Kyselost prostředí mohou narušit normální hormonální výkyvy během menstruačního cyklu, těhotenství či menopauza, ale i jiné každodenní aktivity jako sport, sexuální styk, některé léky jako antibiotika či nošení těsného prádla.

ph_balance_Tips
lactic_acid

Co je kyselina mléčná a proč je důležitá?

Laktobacily jsou důležité bakterie, které chrání zdravou vaginální flóru. Produkují kyselinu mléčnou, která přispívá ke kyselosti prostředí intimních partií. Kyselina mléčná je pro ochranu intimních partií nepostradatelná. Udržuje nízkou hladinu pH vaginálního prostředí,proto je součástí veškerých produktů značky Lactacyd®. Používání těchto produktů pro intimní hygienu zajišťuje vyváženost pH intimních partií, a tak i jejich ochranu. 

 Přečtěte si naše tipy pro optimální pohodlí intimních partií.