Pro každý den

Správná každodenní intimní hygiena s přípravky Lactacyd vám dodá pocit svěžesti a jistoty, a to i během menstruace. Při menstruaci dochází ke zvýšenému riziku infekce. Je to proto, že vaginální hlen, který jinak chrání vaše děložní hrdlo (vstup do dělohy), se při menstruaci uvolní, aby krev mohla vycházet z dělohy ven. Bakterie se tak mohou pohybovat směrem do dělohy a dutiny pánevní.

Změny vaginálního pH také usnadňují vznik kvasinkových infekcí.

Pokud si osvojíte základy správné hygieny během menstruace, zůstanete zdravá a vyhnete se infekcím.

Tipy pro zdraví a pocit svěžesti během menstruace

Osvědčené postupy:

  • Pravidelné mytí: Myjte se alespoň jednou denně, abyste udržovala své intimní partie v čistotě a vyhnula se zápachu. Myjte si ruce před a po použití toalety, před a po výměně menstruační ochrany nebo před a po mytí pochvy.
  • Používání správného přípravku: Vždy používejte produkt, který je určen speciálně pro intimní péči, protože pokožka intimních partií je citlivější než na jiných částech těla. Intimní partie vždy myjte zvnějšku, nikdy nepoužívejte na intimní partie obyčejné mýdlo, sprchový gel nebo šampon, které mohou narušit přirozenou flóru a kyselost.
  • Oblečení: Nenoste těsné oblečení nebo neprodyšné syntetické tkaniny. Nošení těsného oblečení může v pochvě způsobovat zvýšenou vlhkost a teplo a dráždit pokožku. Noste bavlněné spodní prádlo a volné oblečení. Budete de cítit svěže a pohodlně.
  • Častá výměna vložek nebo tampónů: Nepřetržité používání stejné vložky nebo tampónu zvyšuje riziko infekce. Je-li pokožka delší dobu ve styku s vlhkou vložkou, může dojít k jejímu podráždění.
  • Použití tampónu se správnou savostí: Vždycky používejte tampón s nejmenší savostí, který odpovídá síle vaší menstruace, a nikdy tampón nepoužívejte, když nemenstruujete. Příliš absorbující ochrana může způsobit odírání nebo suchost.
  • Utírání zepředu dozadu: Snažte se utírat zvlášť vaginální a anální oblast a vždy se utírejte zepředu směrem dozadu. Snížíte tak riziko, že se vám do pochvy dostanou škodlivé bakterie z anální oblasti, které mohou způsobit infekci.
  • Používání kondomů: V případě nechráněného sexu při menstruaci existuje zvýšené riziko přenosu nebo nákazy krví přenositelnými nemocemi, jako je HIV nebo žloutenka typu B. Toto zvýšené riziko pramení z vyšší koncentrace HIV a žloutenky typu B v krvi oproti srovnatelně nižším koncentracím v jiných tělních tekutinách, jako je semeno nebo vaginální sekret.