Těhotenství

Pro většinu žen znamená těhotenství to nejkrásnější období života, a to přestože s sebou nese mnoho změn, které se dotýkají jejich těla. Jako nastávající maminka si chcete užít bezstarostné těhotenství. Vzhledem k hormonálním změnám jsou ale nastávající maminky mnohem náchylnější k vaginálním infekcím než ženy, které nejsou těhotné. A o těchto možných problémech je třeba vědět.

Moje těhotenství

Během pouhých devíti měsíců projde ženské tělo mnoha změnami. Hormonální výkyvy, které jsou v těhotenství a v šestinedělí zcela přirozené, mají často negativní dopad na intimní partie. Poševní sliznice je náchylnější k podráždění a zvyšuje se riziko infekce. Proto je zejména ve třetím trimestru obzvlášť důležité dobře a správně pečovat o intimní partie.

Každý den provádějte preventivní opatření, např. správnou intimní hygienu, a pokud možno eliminujte ostatní rizikové faktory (noste bavlněné spodní prádlo, omezte příjem cukrů apod.). Přípravek Lactacyd Pharma s antibakteriální přísadou byl vyvinut speciálně pro potřeby těhotných žen. Potlačuje množení bakterií, a omezuje tak riziko infekce. Snižuje riziko podráždění a v těhotenství zmírňuje tyto menší nepříjemné pocity.