Skip to main content

Jak pečovat o intimní zdraví před, během a po sexu?

Stejně jako každodenní aktivity, např. sport, nošení těsného oblečení a také hormonální změny, mohou ovlivnit rovnováhu vaginální flóry, může mít i sex vliv na kyselé prostředí intimních zón a způsobit větší náchylnost k infekcím a podráždění. V tomto článku se dozvíte, jak pečovat o intimní zdraví před sexem, během něj a po něm.

Sexuality-and-intimate-health
ph_balance_Tips

Intimní hygiena a sex

Řádná intimní hygiena je důležitá při každém sexuálním kontaktu. Močení bezprostředně po sexu účinně zabraňuje infekcím močových cest. Tření během styku může způsobit zavlečení bakterií do močové trubice, a pokud těmto bakteriím poskytneme čas k množení, mohou se dostat až do močového měchýře a způsobit jeho zánět. Při močení po styku se tyto bakterie velmi rychle vypláchnou.

Navíc se můžete opláchnout vodou nebo umýt intimní partie vhodným produktem, např. mycími emulzemi značky Lactacyd®. Šetrné produkty značky Lactacyd® pomohou zajistit, aby byla rovnováha mikroflóry narušena co nejméně.

Přečtěte si článek s dalšími tipy pro každodenní péči o intimní zdraví.

Zápach po sexu

Sperma může ovlivnit pH vašich intimních partií. Normální pH intimní zóny se pohybuje mezi 3,8 a 4,5, zatímco pH spermatu je vyšší – v průměru 7,0. Takže jakmile sperma přijde do kontaktu s vaginálním výtokem, může dojít ke vzniku určitého zápachu. Máte-li citlivé intimní partie nebo oslabený imunitní systém, přirozená rovnováha může být narušena. Pro udržení příjemného svěžího pocitu bezprostředně po sexu můžete použít intimní ubrousky Lactacyd® vlhčené ubrousky Fresh. Pomohou vašim intimním zónám obnovit jejich přirozenou rovnováhu. Je-li zápach velmi silný nebo připomíná-li rybinu, raději kontaktujte lékaře či gynekologa, může se jednat o infekci vyžadující léčbu.

lactacyd wipes
Lactactyd_Lubricant.

Suchost vaginální sliznice a intimní vztahy

Při sexuálním vzrušení produkuje vagina tekutinu, která zpříjemňuje milování. Není-li vzrušení dostatečné, chybí-li, nebo pokud trpíte suchostí vaginální sliznice, může být sex nepříjemný až bolestivý. Ačkoli se suchost vaginální sliznice nejčastěji objevuje u žen v menopauze v důsledku poklesu hladiny estrogenu, může k ní dojít v kterémkoli věku.

Přečtěte si článek o suchosti vaginální sliznice a dozvíte se více o příčinách tohoto problému.

Pro zmírnění suchosti vaginální sliznice při sexu vyvinul Lactacyd® lubrikační gel na vodní bázi, který obsahuje přírodní kyselinu mléčnou a pomáhá udržovat rovnováhu vaginálního prostředí. Na rozdíl od lubrikačních gelů na bázi olejů je velmi vhodný pro použití s kondomem. Navíc se velmi snadno oplachuje. Proto se i v nejintimnějších chvílích můžete spolehnout na značku Lactacyd® a zmírnit bolestivé tření způsobené suchostí vaginální sliznice.